جستجو کردن

بالش – قیمت خرید انواع بالشت ، سافرتی و هتلی ، ابریشمی

خرید بالش

بالش باید متناسب با نیاز افراد و با توجه به مدل خوابیدن آنها روی تشک خواب متفاوت باشد و خرید بالش یکی از حساس‌ترین موارد در کالای خواب است. روش‌‌های صحیح خوابیدن شامل خوابیدن به کمر و به پهلو هستند، اگر به صورت صاف و طاق‌باز می‌خوابید بالش نرم و هتلی که ارتفاع قابل تنظیمی دارد، مناسب شماست تا سر جلوتر از بدن قرار نگیرد، اگر بیشتر شب را به پهلو می‌خوابید بالش سفت، با ارتفاعی که فاصله شانه تا سر را پر کند بسیار مناسب و کارآمد خواهد بود، همچنین اگر از دردهای گردن و ستون فقرات رنج می‌برید بالش طبی برای دیسک گردن انتخاب هوشمندانه‌ایست و در نهایت اگر به صورت دمر می‌خوابید، برای جلوگیری از فشار مضاعف به گردن و ستون فقرات تا حد امکان از بالش نازک استفاده نمایید.

عمر بالش و متکا

توجه نمایید که اغلب آلرژی‌ها و حتی جوش‌های صورت می‌تواند به خاطر بالشت یا همان بالش باشد چرا که عمر مفید هر بالش اگر به طور مداوم استفاده شود، 2 سال است و محققان توصیه می‌کنند که بالش هر 18 ماه تعویض گردد. شما برای خرید بالش مناسب علاوه بر مدل بالش شیک باید به کارآمدی و راحتی آن نیز توجه نمایید.

بهترین بالشت برای خواب

بالش خوب دارای سایز و ارتفاع استانداردی است. به عبارت دیگر وقتی سر را روی آن می گذارید، با گردن، هم ردیف بوده و بالاتر یا پایین تر از آن قرار نمی گیرد.
بالشت فقط یک نوع نیست؛ بلکه نمونه های متعددی دارد مثل بالشت مسافرتی، بالشت طبی، بالشت گردنی و غیره. مسلما نیاز به خرید تمامی آنها نیست.
بالش طبی: خرید بالش طبی (بالش مموری فوم، بالش فوم‌­دار یا بالش هوشمند) توصیه شده از طرف پزشکان برای پیشگیری و حتی بهبود دردهای گردن و ستون فقرات می‌باشد، عملکرد این بالش به گونه‌ای است که می‌تواند متناسب با قرارگرفتن سر شما، موقعیت مناسبی را ایجاد کند و این حالت را در طول خوابیدن فرد در خود حفظ نماید.
بالش پر قو: برخلاف بالش‌های پر قدیمی، این نوع بالش ضد حساسیت و ضد آلرژی است و از وزن کم و استحکام بالایی برخوردار می‌باشد. در گذشته استفاده از بالش پر قو تنها برای اشراف امکان پذیر بود، به گونه‌‌ای که بزرگ شدن روی پر قو آپشن به حساب می امده و اکنون می­‌توان از خوابیدن بر روی بالش پر قو لذت برد.
بالش هتلی: این جمله را شنیدید که خوابیدن در هتل خیلی لذت‌بخش است؟ دلیل عمده این موضوع استفاده از بالش نرم با جنس مرغوب نخ پنبه و یا حتی ابریشمی در هتل‌هاست. این نوع بالش، نرم، راحت و قابل شست‌وشوست و می‌توان گفت که از بهترین انتخاب‌های افراد برای داشتن خوابی عمیق و راحت به حساب می‌­آید.

مزایا و معایب بالش پر

بالش های پر معمولا از پر قو، اردک و غاز تشکیل می‌شوند. برخلاف پرهای بال و بدن، که می تواند تا حدودی درشت باشد، پرهای گردن و سینه آنها فوق العاده نرم، ریز و سبک است. پر نیز از سرما گرم و عایق می شود. علاوه بر بالش، پر معمولاً در کاپشن های زمستانی، لحاف استفاده می شود. بسیاری از تولید کنندگان بالش معمولا بالش هایی از مخلوط پر و الیاف تولید می کنند. برای این محصولات، پر نرم در مرکز قرار گرفته و به منظور حفظ نرمی بالش، در بعضی موارد، حداقل 10٪ بالش حاوی پر واقعی خواهد بود. برای اینکه یک بالش به عنوان یک بالش پر (و نه “مخلوط پر”) به بازار عرضه شود، بالش باید حداقل 75 ٪ پر داشته باشد و جای تعجب نیست که بالش های ساخته شده از 100٪ پر به مراتب گرانتر از آن بالش هایی هستند که کمتر از 100٪ پر تشکیل شده اند. به همین ترتیب، بالش‌های “پر” گرانتر از بالش های “مخلوط” هستند.
مهمترین مزایای بالش های پر عبارت اند از:
طول عمر بالش پر
بالش های پر معمولا طول عمر بهتری از سایر بالش ها دارند.
قابلیت انعطاف پذیری پر
بالش های پر گزینه ی خوبی برای خواب هستند زیرا بدون توجه به وزن یا اندازه سر و گردن آنها پشتیبانی کافی را ارائه می دهد.
نکات منفی بالش پر
بی تردید استفاده از بالش های جنس پر مضراتی هم دارند که عبارت اند از:
قیمت بالش پر
در دسترس نبودن
بوی بالش پر
ایجاد حساسیت بالش پر
تعمیر و نگهداری بالش پر
شستشوی بالش پر

خرید بالش ابریشمی

چهار پارچه ابریشمی اصلی مورد استفاده در ساخت عبارتند از: ابریشم muga، ابریشم توت، ابریشم تزار و ابریشم اری. هنگام مراجعه به بازار، بهترین فروشندگان بالش ابریشمی به دلیل داشتن بافت نرم و توانایی تحمل شستشوی منظم، غالباً ابریشم توت را انتخاب می کنند.
هنگام انتخاب یک بالش ابریشمی، معیارهای شما به طور کلی در سه دسته قرار می گیرند: کیفیت ساخت، مزایای زیبایی و مزایای سلامتی. پیشرفت کلی که یک بالش ابریشمی می تواند برای سلامت مو و پوست شما ایجاد کند، نمی توان دست کم گرفت. صرف نظر از سن شما، یک بالش ابریشمی مزایای بسیاری دارد. دو نقطه اصلی فروش پارچه های ابریشمی خاصیت ضد پیری و آبرسان آنها است. امکان خرید انواع بالش های ذکر شده و مدرن موجود در بازار از مجموعه مردان فراهم است. (برای دریافت قیمت و مدل ها تماس بگیرید-12ساعت روز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *